Światło. Gdyby nie nastało światło kolory by nie istniały w naszej świadomości. Nasze oko widzi dzięki promieniom słońca, księżyca, ognia czy żarówek. I tak zaczynają się zachwyty nad barwami, kształtami - od światła. Bez światła jest tylko ciemność i głęboka czerń. W teorii, bo niektórzy uczestnicy warsztatów podobno widzą w ciemności :)
Rozmowy o ważnej roli światła w naszym życiu i sztuce towarzyszyły nam przy pracy plastycznej w ramach zajęć COŚ z Niczego. Naszym NIC były zebrane i ususzone liście, które listopad obficie nam zrzucił pod nogi oraz słoiki po ogórkach. Powstały klimatyczne lampiony, których magia zaczęła się wraz ze światłem, które odkryło wspaniałe kompozycje liści i kolorowej bibuły.